top of page

רפואה משלימה / טיפול בנשים בהריון ובבעיות גניקולוגיות

דלקת הנרתיק ודלקת הפּוֹת


דלקת הנרתיק היא דלקת ברפידת הנרתיק.
דלקת הפות היא דלקת באברי המין הנשיים החיצוניים.
במקרים אלה הרקמות מודלקות והדבר גורם לעתים להפרשה מהנרתיק, לגרד, ליובש ולאי-נוחות רבה.

וַולְוַודָנִיָה


הינה אי נוחות מתמדת או כאב כרוני בפות, המאופיינים במיוחד בתלונות על תחושת בערה, דקירה, גירוי מכאיב או עור משופשף באברי המין הנקביים. תחושת הגירוי משתנה מאישה לאישה במיקום הכאבים ובמִשְכַם. הכאב יכול להופיע בכל אזור באיבר המין ולפעמים אף יכול להגיע לאזור פי הטבעת. התסמינים יכולים להיות כה עזים עד שקיום יחסי מין יהיה בלתי אפשרי ואפילו ישיבה, הליכה או לבישת מכנסיים הדוקים יהיו בלתי נסבלים.

וַסְטִיבּוּלִיטִיס - דלקת מבוא העֵרְיָה


כאשר הכאב מתרכז באזור פתח הנרתיק ומופיע במיוחד בזמן קיום יחסי מין, התופעה נקראת ווסטיבוליטיס (כאב באזור ספציפי - וסטיבולה). תופעה זו היא סוג של וולוודניה והכאב מורגש בעיקר בעת ניסיון לחדור לנרתיק בקיום יחסי מין, החדרת טמפון ובדיקה. 

הרפס באבר המין


מחלת עור זיהומית שמלווה בשלפוחיות ובתחושת כוויה. מוגדרת כמחלה מידבקת.

ציסטות ברחם ובשחלות


גידולים שפירים שמאובחנים במערכת הגניקולוגית של האישה. לעתים נוכחותם איננה גורמת לשום תופעות לוואי, ולעתים יש תופעות של דימום או כאבים באזור הבטן התחתונה.

דלקת בדרכי השתן


דלקת המופיעה בשופכה ובמערכת השתן ויכולה להגיע למצבים שבהם מוצאים דם בשתן. בדרך כלל זו תוצאה של זיהום בדרכי השתן. ההמלצה המיידית היא לשתות הרבה מים ולטפל בדרך הטיפול שנכונה של הבעיות הנשיות.

הטיפול בכל הבעיות שקשורות למערכת הנשית זהה:

  • הטיפול הנחת הידיים לסירוגין על הבטן התחתונה - על עצם החייק ומעל שׂער הערווה. הקרנת אנרגיה אנכית והילינג. במקרים של בעיות באזור הפות, הקרנת אנרגיה מחזית הפות והילינג - למותר לציין שבשום מקרה בטיפול באזור הנשי אין מגע באבר המין.

  • משך הטיפול כשעה והוא נעשה בשכיבה ובלבוש מלא.

  • מספר טיפולים – בהתאם להתקדמות ההחלמה אצל הפונה. לעתים לאחר מפגש או שניים כשאני מזהה שהטיפול שלי לא משיג את מטרתו, אני ממליץ להפסיק את התהליך.

  • רמת ההצלחה של הטיפול בינונית ברוב התופעות, וטובה בדלקת בדרכי השתן ובציסטות.

וגיניסמוס

וגיניסמוס, הינה תופעה המתקיימת אצל נשים צעירות בדרך כלל, המונעת אפשרות של קיום יחסי מין בחדירה ובמקרים רבים לא מאפשרת גם בדיקה גניקולוגית. התופעה קיימת אצל כ- 10% מהנשים. וגיניסמוס זו התכווצות בלתי רצונית של שריר פתח הנרתיק, היא עלולה להופיע עם כל נסיון למגע באזור אפילו של האישה בעת שהיא נוגעת בגופה שלה, או כתגובה לנוכחותו של גבר. התופעה יכולה להופיע בדרגות חומרה שונות - עד כדי התכווצויות נלוות גם בירכיים ובבטן ועד כדי תגובה של חרדה קיצונית.
הרפואה הקונבנציונאלית ממליצה טיפולים שיש בהם שילוב של התערבות פסיכולוגית וגם טיפול התנהגותי שמנסה ללמד את הפונה להרפות את הסגירה של הנרתיק. במקרים מסויימים ממליצה הרפואה הקונבנציונלית טיפול בעזרתו של סרוגייט - שמלמד את הפונה בקשר מיני אמיתי להתמודד עם הבעיה שלה.
הגישה - בתפיסה שלי הטיפול בוגינסמוס הוא מערכתי - גוף ונפש והקשר ביניהם ועל כן מלווה ההתמודדות עם הנושא הזה במפגשים שמשלבים שיחות, אנרגיה, מגע והתנסות אישית - לבד או עם בן-זוג.

  • הטיפול: אבחון גוף ונפש כדי לאתר את מקור הבעיה ולהבין אותו. טיפול במגע - עיסוי - + אנרגיות ולחיצות - שיאצו. הטיפול מתייחס בהתייחסות יתרה לאזור האגן ולאבר-המין, הוא כולל אנרגיות, מגע ותרגול באזור אבר-המין. הטיפול כרוך בהסכמה בכתב לתהליך.

  • משך הטיפול כשעתיים ויותר.

  • מספר טיפולים – טיפול בוגיניסמוס מצריך לעתים כ-15 מפגשים.

  • רמת ההצלחה של הטיפול גבוהה ולעתים גבוהה מאוד.

טיפול באישה בהריון

טיפול באישה בהיריון נערך בשלושה שלבים של ההיריון: חודש רביעי, חודש שביעי וחודש תשיעי.
מטרת הטיפול: לאזן את כל אותם מקומות בגוף האישה שההיריון מפעיל עליהם לחץ. בשלב הראשון הגוף כולו ועם התפתחות ההיריון, התמקדות באזור הגב השכמות, הצוואר, הצלעות, המפסעות והבטן. מטרת הטיפול להזין את השליה ואת מי השפיר באנרגיה וכמו כן לחזק את העובר/ת.
הטיפול באישה בהריון נעשה בדרך כלל על הצד, אולם אם בשלב הראשון האישה עדיין מסוגלת לשכב על הבטן, עדיף לעשות את הטיפול הראשון במצב זה.

טיפול ראשון


נעשה בחודש השלישי - שבוע 12-14 - אם האישה מסוגלת לשכב על הבטן מתבצע איזון כללי של הגוף על-ידי עיסוי ואנרגיות, תוך התמקדות באזור הבטן.

טיפול שני


נעשה בחודש השביעי - שבוע 28-30 -
האישה שוכבת על צידה. מטרת הטיפול: לאזן את כל אותם מקומות בגוף האישה שההיריון מפעיל עליהם לחץ. התמקדות באזור הגב השכמות, הצוואר, הצלעות, המפסעות והבטן. מטרת הטיפול להזין את השליה ואת מי השפיר באנרגיה וכמו כן לחזק את העובר.

טיפול שלישי - הכנה ללידה


נעשה בחודש התשיעי שבועיים לפני תאריך הלידה המשוער.
ראשית הטיפול זהה לטיפול בחודש השביעי.
בחודש התשיעי נוספים אלמנטים נוספים:
הכוונת אנרגטית של התינוק אל הלֵדַן, על ידי מעבר מעל בטן האישה אל כיוון הלֵדַן.
הנחת היד על הסרעפת ו"שליחת" "אנרגיה הודפת" שתדחוף את התינוק ללדן.
טיפול אינטנסיבי באזור הירכיים - הקרנת אנרגיה אנכית שבאה לרכך את הגידים. כמו כן טיפול ברגליים באזור גידי המפסעות. טיפול נכון לקראת הלידה מקל על צירי הלידה וגם גורם לכך שהשליה יוצאת בשלמותה.
אישה בחודש התשיעי שמגיעה אלי, זוכה בטיפול לקראת הלידה גם בחניכה של רייקי, שגורמת לולד להיות "ילד רייקי" שמה שמאפיין אותו זה הרבה שקט ובריאות.

טיפול בקושי להיכנס להריון


הטיפול שלי יודע לסייע להיכנס להריון באותם מקרים שהבדיקות הרפואיות מראות שגם אצל הגבר וגם אצל האשה הכל תקין, אולם לא נוצר תהליך ההפריה, ההיריון והחזקת ההיריון.
במקרים האלה בשלב ראשון אני עושה אבחון גוף ונפש לבדוק האם משתתפים בבעיה גורמי מתח שסוגרים את האגן ואת הרחם. במקרים שאני מזהה שאכן זאת הבעיה, אני ממליץ על תהליך שנמשך כ-4-5 מפגשים שלאורכם הגוף נפתח לקבלה ולאיזון ומהמקום הזה פעמים רבות קורה ההיריון המיוחל.
האיזון נעשה על ידי מגע - עיסוי, אנרגיות ותהליכי שיאצו. כל מפגש נמשך כשעתיים ורמת ההצלחה של הטיפולים טובה.

סיוע והכנת הרחם להזרעה ולהפריה חוץ-גופית


בשלב של הזרעה והחזרת עוברים לרחם, הטיפול האנרגטי מאוד מסייע להכנת הרחם לקליטת ההיריון. בדרך כלל במקרים של הזרעה מומלץ לעבור טיפול ביום הביוץ ובמקרים של החזרת עוברים כ-24 שעות לפני כן. בטכניקות שבידי אני יכול לטפל גם מרחוק כך שבמקרים האלה לא בהכרח צריך להגיע אלי פיזית לטיפול. כל זה בהנחה שיש לי הכרות קודמת עם המטופלות.

בעיות גניקולוגיות נפוצות
טיפול באישה בהריון

​להלן סוגי הטיפולים להריון וגניקולוגיה:

בעיות גניקולוגיות
bottom of page